сите категории

Производ

За нас

Zhuzhou Wansheng цементиран карбид Co., Ltd. е производствена и продажна компанија основана во 2012 година, лоцирана во Жужоу, провинцијата Хунан, главниот град на цементираниот карбид во Кина. Ние сме специјализирани за развој и сопствено производство на титаниум карбид керамичка легура, титаниум карбид во прав и титаниум нитрид во прав; титаниум карбид топка, волфрам кобалт карбид топка, волфрам кобалт титаниум карбид топка; карбид wolfsbane, карбид тркалезна шипка, материјал од легура отпорен на абење, облога од легура отпорна на титаниум, обетка од карбид, топчест заб за рударство, топчест вентил за вентил за пумпа API и други производи.

Прочитај повеќе >>
bt

НАШИТЕ СЕРТИФИКАТИ

BT
bt
bt

апликација

Вести

компанијата Вести

Повеќе >>
 • Давање и испраќање топлина
  Давање и испраќање топлина

  Оваа година е 10-годишнина од основањето на Wansheng Alloy, од неговото основање, придржувајќи се до концептот „интегритет на луѓето, работа со срце“. Додека го развиваме претпријатието и стопанството, правиме нешто и за селаните.

 • Како одговор на глобалната економска рецесија, производителите на титаниум карбид преземаат акција
  Како одговор на глобалната економска рецесија, производителите на титаниум карбид преземаат акција

  Zhuzhou Wansheng Cemented Carbide Co., Ltd е длабоко вклучена во индустријата за прав од титаниум карбид и легури на титаниум многу години. По години на развој и распоред, компанијата постигна големо производство, фино управување и големи набавки. Конечно, трошоците за производство се значително заштедени. Моделот на продажба, исто така, премина од традиционалниот модел на новиот модел (од моделот на средна трговија до моделот на фабричка директна продажба).

вести индустрија

Повеќе >>
 • Бидете благодарни, топли врсници
  Бидете благодарни, топли врсници

  Бидете благодарни на сите во вашиот живот! Ви благодарам за средбата, ви благодарам за вашето друштво, поради вас, мојот живот може да биде шарен. Зацементиран карбид Ваншенг

 • Предностите и изгледите на легура на титаниум
  Предностите и изгледите на легура на титаниум

  Со сегашниот развој на светската економија и напредокот на науката и технологијата, повеќе минерални метални елементи се рафинирани и длабоко додадени за да бидат фаворизирани во различни индустриски области. Волфрам и титаниум се две од нив. Во последните децении, легурите на база на волфрам и титаниум се нови легирани материјали кои имаат незаменлива позиција во воената, воздушната, поморската, рударската и другите индустрии.